flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Уряд спростив отримання безкоштовного представництва в суді малозабезпеченим

10 грудня 2019, 16:47

Уряд спростив отримання безкоштовного представництва в суді малозабезпеченим

 Інформація буде передаватись між державними органами та установами автоматично без участі клієнта.

    Уряд спростив доступ соціально вразливих категорій  громадян до безплатної правової допомоги. Про це повідомила заступник міністра юстиції  Валерія Коломієць, передає прес-служба відомства.

«Щоб отримати безоплатну правову допомогу із представництва в суді, потрібно було пройти купу кроків: піти в державні установи та зібрати документи, що підтверджують право на її отримання, а потім передати зібрану інформацію до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги, щоб на їх основі останні прийняти рішення про призначення вам адвоката. На це витрачається багато сил і часу. Після прийняття Закону інформація буде передаватись між державними органами та установами автоматично без участі клієнта», — заявила заступник міністра.

Також вона повідомила, що адвокатам стало простіше отримати компенсацію витрат, які вони несуть під час надання безоплатної правової допомоги. Зокрема, на проїзд на власному транспорті та відправлення скарг до суду.

Окрім того, розпочато роботу над створенням мобільного додатка системи безоплатної правової допомоги. «Онлайн подача заяв на отримання правової допомоги, відстеження ходу їх розгляду, отримання правових консультацій в режимі реального часу – це дозволить зробити послуги безоплатної правової допомоги максимально зручними і доступними для людей»,  — зазначила Коломієць.

Водночас розроблено законопроект, яким буде запроваджено обов’язковий механізм оцінювання якості наданої правової допомоги з використанням інструменту рецензування — «peer review».

«Також ми зробили перші кроки до запуску Української школи практичних знань у сфері доступу до правосуддя — платформи, де правозахисні організації консолідують зусилля заради посилення правової спроможності громад, розробки інноваційних рішень у сфері доступу до правосуддя та зможуть спільно працювати над ефективними рішеннями задля розвитку і вдосконалення системи безоплатної правової допомоги», — підсумувала заступник міністра.

 

 

Джерело : Судово-юридична газета