Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Верховна Рада України прийняла нове процесуальне законодавство для реалізації судової реформи.
Парламент прийняв новий Господарський процесуальний кодекс, Цивільний процесуальний кодекс та Кодекс адміністративного судочинства.
Новими кодексами встановлено чіткий порядок та строки вчинення процесуальних дій, а саме: вступ до справи, зміна предмета або підстав позову, склад суду під час розгляду справи за нововиявленими обставинами, строки подання доказів, чіткі стадії судового процесу, розумні обмеження можливості відкладення розгляду та зупинення провадження у справі.
Викладати свою позицію у справі учасники справи будуть зобов'язані у визначених кодексом процесуальних документах, а саме в заявах по суті справи: в позові, відзиві, відповіді на відзив і запереченні, які мають подаватися до суду у строки, визначені законом або, у певних випадках, судом.
Несвоєчасне подання або приховування доказів матиме наслідком їх наступне неприйняття судом, а також застосування заходів процесуального примусу.
Запроваджуються процесуальні фільтри для оскарження ухвал суду в апеляційному порядку, касаційного оскарження судових рішень, направлення справи на новий розгляд, закріплюються присічні строки для звернення з апеляційною або касаційною скаргою, заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Також зміни внесено до Кодексу законів про працю, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального, Сімейного, Цивільного та Кримінально-виконавчого кодексів Українита понад 20 законів.
Нагадаємо, що зміни до процесуальних кодексів були ініційовані Президентом навесні.
В останній пленарний тиждень восьмого склакання парламент прийняв зміни до процесуальних кодексів у першому читанні.
При підготовці законопроекту до другого читання до нього було запропоновано понад 4 тис. поправок.
Розгляд змін до процесуальних кодексів тривав понад місяць. Однак жодна поправка від народних депутатів не пройшла - підтримані були лише поправки від комітету.
Зміст нових кодексів, за який 3 жовтня проголосував парламент, стане відомий після офіційного опублікування. Рада прийняла нове процесуальне законодавство.
Джерело : ukrainepravo.com
.